Start >> Gmina Biały Dunajec >> Placówki Szkolne

XVII Konkurs Plastyczny "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka" pod hasłem "Góralski barok Wojciecha Kułacha Wawrzyńcoka"

Szkoła Podstawowa im. W. Kułacha Wawrzyńcoka w Gliczarowie Dolnym oraz Gminny Ośrodek Kultury im. gen. bryg. A. Galicy w Białym Dunajcu serdecznie zapraszają do udziału w XVII Konkursie Plastycznym "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka" - edycja 2020. Tegoroczny konkurs będzie odbywać się pod hasłem "Góralski barok Wojciecha Kułacha Wawrzyńcoka".

Prace wykonane w następujących technikach: rzeźba, ceramika, rysunek, malarstwo na papierze i szkle prosimy nadsyłać do 27 marca 2020 r. na adres GOK w Białym Dunajcu. Do każdej pracy powinna być załączona zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Szczegóły w regulaminie.

Gorąco zachęcamy do udziału w konkursie!

Uroczyste rozdanie nagród i rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 24 kwietnia (piątek) 2020 roku o godz. 17:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu.

Festyn Rodzinny w Sierockiem

Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Sierockiem serdecznie zaprasza na Festyn Rodzinny, który odbędzie się w najbliższą niedzielę 9 czerwca od godz. 13.30 na boisku szkolnym w Sierockiem.

W programie wiele atrakcji dla dzieci i całych rodzin!

Zapraszamy!

XIV Międzyszkolny Konkurs wiedzy o Generale Andrzeju Galicy

29 maja w Szkole Podstawowej nr 2 rostrzygnięto XIV edycję Międzyszkolnego Konkursu historycznego o życiu, działalności i twórczości Generała Andrzeja Galicy. Wzięło w nim udział kilkudziesięciu uczniów ze szkół powiatu tatrzańskiego i nowotarskiego m.in. z Białego Dunajca, Sierockiego, Suchego, Bukowiny Tatrzańskiej, Szaflar, Maruszyny Dolnej, Nowego Targu i Ponic. Poziom tegorocznego konkursu był niezwykle wysoki i wyrównany. Zwycięzcą okazał się Marek Dziadkowiec z Sierockiego, który otrzymał maksymalną ilość punktów. Wśród wielu gości, którzy zaszczycili organizatorów swoją obecnością byli także żołnierze 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich z Przemyśla - formacji wojskowej, której założycielem był właśnie Generał Galica. Zamieszczamy protokół z wynikami i krótką fotorelację. Konkurs rokrocznie organizuje Szkoła Podstawowa nr 2 w Białym Dunajcu.

Wyniki XVI Konkursu Plastycznego "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka"

Przedstawiamy listę laureatów XVI Konkursu Plastycznego "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka", edycja 2019 pod hasłem "Kapliczki i krzyże Skalnej Ziemi" organizowanego przez Szkołę Podstawową im. Wojciecha Kułacha-Wawrzyńcoka w Gliczarowie Dolnym, Gminny Ośrodek Kultury im. gen. bryg. Andrzeja Galicy w Białym Dunajcu oraz Bukowiańskie Centrum Kultury "Dom Ludowy" w Bukowinie Tatrzańskiej. Komisja w składzie: Sebastian Króliszewski (przewodniczący), Wojciech Hyc, Bartłomiej Kudasik, Barbara Gałdyś, Maria Kozak po obejrzeniu blisko 400 prac przyznało 49 nagród i 18 wyróżnień. Jury podkreśla bardzo wysoki poziom konkursu. Uroczyste podsumowanie tegorocznej edycji wraz z rozdaniem nagród i otwarciem wystawy pokonkursowej odbędzie się w dniu 26 kwietnia bieżącego roku o godz. 17.00 w siedzibie Bukowiańskiego Centrum Kultury w Bukowinie Tatrzańskiej przy ul. T.Kościuszki 87. Serdecznie zapraszamy!

"Maska 2019" dla grupy teatralnej "Turlicki" ze Szkoły Podstawowej w Gliczarowie Górnym

27 marca w Szkole Podstawowej nr 2 w Białym Dunajcu odbył się XII Przegląd Szkolnych Zespołów Teatralnych - Maska 2019, który rokrocznie organizowany jest przez Bibliotekę i Dyrekcję Szkoły z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. Patronem imprezy jest Bronisław Cudzich (ur. w 1925 r. w Białym Dunajcu, zm. 1974 r. w Krakowie) znakomity aktor scen teatrów krakowskich i tarnowskich,  ktory oprócz aktorstwa zajmował się również poezją i malarstwem - był autorem licznych portretów i karykatur pisarzy, muzyków, plastyków, a zwłaszcza ludzi teatru. Tematem przewodnim tegorocznego przeglądu były teksty lektur oraz biografie ich bohaterów. Jury, w którym zasiadały: Pani Joanna Banasik – aktorka Teatru Witkacego, przewodnicząca, Pani Bogumiła Kułach, Pani Iwona Głowacka-Spera oceniło występy 7 grup teatralnych z wszystkich szkół z terenu Gminy Biały Dunajec. Nagroda główna "MASKA 2019" przypadła młodym aktorom z grupy „Turlicki” ze Szkoły Podstawowej w Gliczarowie Górnym pod kierunkiem pani Ewy Kempskiej. Laureaci otrzymali bilety na spektakl do Teatru Witkacego. Jury wyróżniło także kilkunastu uczniów za ciekawe kreacje aktorskie.

Styczeń 2020
 Pon  Wto  Śro  Czw  Pią  Sob  Nie